MIRË SE VINI NË SHQIPËRI mahnitëse

Shqipëria është një nga vendet e pakta në botë aq afër në Perëndim i cili ende mban rrënjët historike në jetën e përditshme. Mos ngurroni të na kërkoni ndonjë pyetje para-udhëtim dhe ku tërheqjet më të mira janë. Ne jemi këtu për të ndihmuar! stunningalbania.com dëshiron për të siguruar udhëtimin tuaj në Shqipëri është i sigurt dhe aventureske. Misioni ynë është që të kujdesem për të gjithë të ftuarit tanë kanë nevojë, Ne gjithmonë do të vënë interesat mysafirët tanë, nevojat dhe mirëqenia e parë, Ne gjithmonë do të shkojnë nga rruga jonë për t'u siguruar që ne kemi ofruar një sarisfactory dhe eksperiencë të kënaqshme në vendin tonë mahnitëse.

Rekomandimet tona

Ju duhet të udhëtojnë për në Shqipëri

Travel Tours

Mos harroni Shqipërinë? mirë, ajo ka ndryshuar. – Është tjetër plazh i madh destinacion pushimi Shqipëri Evropës!? Kjo mund të argumentohet se, kur vjen puna për të udhëtuar, ka disa mistere mbetur në Evropën Perëndimore.Lexo më shumë!

Planifikimi Trip

Shqipëria është një vend i pasur me aventura dhe relaksim. Shumë vizitorë të gëzojnë rritje të vogla, hipur në kalë-back, Ngjitje në shkëmbinj, snorkeling, pazar, dielli-banje, Cafe prishet, dhe shumë, me shume.Lexo më shumë!

Këshilla Travel

Gati per te shkuar? Të shkoj në zemër të Shqipërisë me një nga Lonely Planet në thellësi, vlerësuar me çmime guidebooks. Për shkak të vendndodhjes së saj në detin Adriatik. Mish dhe perime janë…Lexo më shumë!

Info & Guides

Shqipëria ka vendosur veten në mënyrë të vendosur në hartë si një nga destinacionet më interesant të Evropës udhëtimit. Shqipëria ndodhet në Europën juglindore, në pjesën perëndimore të Gadishullit Ballkanik… Lexo më shumë!

Dëshmi dhe Shqyrtime Vizitor

Pse ju duhet të vizitojë Shqipërinë?

Shqipëria është zona e fundit pashkelur i hartës turistike evropiane, kështu që interesi për të vizituar këtë vend të vogël dhe të bukur po rritet gjithnjë e më shumë.
Shqipëria është bërë një destinacion i preferuar për udhëtarët. Duke qenë e mbyllur pothuajse tërësisht jashtë nën regjimin komunist vijës së ashpër për shumë dekada, vendi është ende konsiderohet një destinacion ekzotik turistik. Peizazh natyror dhe bukurinë e fshat malor, pra, është kryesisht i paprishur. Vizitorët mund të zbuloni liqene kristal-e qartë malore dhe plazhe të mrekullueshëm.Shqipëria është në kërkim përpara për një të ardhme të ndritshme. Nuk ka kohë më të mirë për të vizituar se tani.

Albania 12 L  - Stunning Albania

Është tjetër plazh i madh destinacion pushimi Shqipëri Evropës!?

Kjo mund të argumentohet se, kur vjen puna për të udhëtuar, ka disa mistere mbetur në Evropën Perëndimore. Një kontinent trawled kështu, besuar dhe trammelled nga Zhurmë hapash turistik ka dhënë kohë që deri qoshet e saj të fundit të fshehura. Veçanërisht ato qoshet e cila është ngjitur në bregdet.
Por në qoftë se ju të marrë një tjetër shikim në hartën, një xhep mbetur relativisht e panjohur vetëm mund të ia ngul sytë mbrapa në ju. Shqipëria është si një copë të humbur në një bashkim pjesësh figure përfunduar ndryshe – pjesa e fundit e toke përgjatë Adriatikut e cila nuk është bërë i vendosur plazh, pushime.

Lexo më shumë!

al area 1024x788 - Stunning Albania

Duke arritur në Shqipëri nga Deti

Për të kaluar në Shqipëri nga deti ju mund të përdorni disa nga portet (portet) si: Durres, Vlora, Shengjin, Saranda.There shumë shërbime të trageteve në Shqipëri kryesisht nga Italia dhe Greqia, si për ish Nga Korfu (Greqi) në Sarandë, në jug të vendit, nga Ankona, Bari, Brindisi dhe Trieste (Itali) të Durrësit dhe Vlora.From Bari ju mund të përdorni traget, ku ju gjithashtu mund të sjellë makinën, një udhëtim që dëshiron rreth 9 orë. Dhe gjithashtu Cataraman ose një të shpejtë që ju sjell në Shqipëri në rreth 3 orë 30 më.
pikat e hyrjes:Lidhjet rrugore në rajonin e Kosovës janë ndonjëherë të rrezikshme për t'u përdorur, për shkak të tensioneve politike në region.So para përdorimit të tyre të marrë informacion lattest mbi çështjet e sigurisë në ambasadën më të afërt të Shqipërisë.

aircraft 1526567 1920 1024x683 - Stunning Albania

Tiranë

Tirana është kryeqyteti dhe zona kryesore urbane të Shqipërisë, me një popullsi prej 454,000 banorë. Për Shqipërinë si një komb, Tirana përfaqëson qendrën e kulturës dhe biznesit. Shkalla dhe grandour e Xhamisë së Beut Et'hem tregon se shumica e popullsisë janë myslimanë, por përveç kësaj, komunitetet historike të të krishterëve ortodoksë dhe katolikë bashkë-ekzistojnë – nga ku Nënë Tereza ka origjinën.
Tirana është transformuar, me blloqe me cilësi të lartë të banesave, hotele të mira të vogla, bare shkëlqyer, patisseries dhe restorante. Ka edhe librari të cilat shesin edhe Guardian.There shumë bare e trotuareve dhe restorante, ku ajo është krejtësisht e sigurt për t'u ulur jashtë në night.Tirana është i dallueshëm për hartimin e saj të hapur, me qendrën e dominuar nga Sheshi Skënderbej madhe. Një statujë e një-kohë diktatorit, Enver Hoxha, tani qëndron roje.

Albania 21 S  300x200 - Stunning Albania

Çfarë është ajo pëlqen të udhëtoni në Shqipëri?

Shqipëria ishte vendi unë isha më i kërkuar përpara për të vizituar këtë verë
Por faktori më i madh ishte takimi dy vajza bukuroshe shqiptare kjo pranverë e kaluar
Kështu që unë të kërkuar për të shijuar udhëtimin tim në Shqipëri, por kam kërkuar për të bërë miqtë e mi krenarë, shumë
Shqipëria është një nga vendet më pak të zhvilluara në Evropë
Gjuha shqipe është si asgjë që ju keni dëgjuar ndonjëherë

Vendet më të mira për të vizituar në SHQIPËRI

KSAMIL

Një qytet i pacenuar turistik që ofron disa nga plazhet më të bukura në Evropë. Ju mund të zgjidhni pika shumë të gjalla ose të gjejnë vet parajsë tuaj me vetëm një çadër… Lexo më shumë!

TIRANË

Kryeqyteti shqiptar është një nga kryeqytetet më pak të vizituara në Europë. Është gjithashtu një nga disa kryeqytete ku Islami është feja dominante. Kjo është edhe arsyeja pse kultura është emocionuese dhe unike këtu. Lexo më shumë!

SARANDA

Një qytet i bukur bregdetar, dhe porti kryesor për turizmin në Shqipëri dhe anije nga jashtë. Është këtu që ju do të mbërrijë me anije nga Korfuzi. Lexo më shumë!

GJIROKASTER

Fancy disa vende më historike? Pastaj kreu në Gjirokastër, i cili shtrihet në gjysmë të rrugës në Tiranë nga Saranda. Gjirokastra është në listën e trashëgimisë të UNESCO-s, dhe një qytet i çuditshëm pak… Lexo më shumë!

Këshilla udhëtimit të huaj (Artikujt e fundit)

Vendi i diskutueshëm i vogël shtrydhur mes fuqive më të famshme turistike të Evropës – Greqi, Italia dhe Kroacia. dhe… vendi im i preferuar kam vizituar deri tani pa dyshim. Ironikisht, shumica e udhëtarëve kaloni Shqipërinë whatsoever ndërsa udhëtonte në jug të Greqisë. Çfarë një gabim është!

30 1 420x287 - Stunning Albania

Tiranë, Albania Travel Guide

Gjithnjë duke u bërë një destinacion popullor pushime, Shqipëria si një e tërë është një vend unik dhe të bukur se ...

Lexo më shumë

1 1 420x287 - Stunning Albania

5 Ekskursione Dreamy në Shqipëri që do të kënaqur të gjithë

  Nëse ju jeni një shkaba kulturë, dhi i egër, liqeni lover, ose bum plazh, Shqipëria është i sigurt për të ...

Lexo më shumë

fly1 420x287 - Stunning Albania

Destinacionet kryesore të Shqipërisë për pushime romantike.

Tabela e përmbajtjeve 1 Pse Shqiperia? 2 Tërheqjet më romantike në Shqipëri? 3 Liqene 4 Sites UNESCO 5 bregdetit Jon ...

Lexo më shumë

FullSizeRender 32 900x675 420x287 - Stunning Albania

Do të doni të vizitojë Shqipërinë? Share larg!

Kam kaluar gjashtë netë në Sarandë dhe lehtë mund të kishte qëndruar më gjatë. Në qoftë se internetit ishin më të mirë ...

Lexo më shumë

Qytetet shqiptare

Për pamje më befasues në të gjithë Ballkanin, vizituar Liqeni i Komanit në Shqipëri duhet të jetë në listën kovë askujt. Lexo më shumë

Informacion i përgjithshëm

Informacione sipërfaqe Shqipërisë 27,398 km2 Sipërfaqja e ujit 1,350 km2 Total Area 28,748km2 (#140) Popullatë 3,038,594 (#137)… Lexo më shumë

Items Unique

kaloi gjashtë netë në Sarandë dhe lehtë mund të kishte qëndruar më gjatë. Nëse internet ishin më të mirë (i.e. rastësisht nuk u ndal… Lexo më shumë

Shiko Extras

Që vijnë dhe nisen Planes Albania International Airport Nënë Tereza është e vendosur 15 minuta me makinë nga Tirana dhe… Lexo më shumë

740

Locations zbuluar

410

anëtarët e Regjistruar

310

udhëtime Made

230

User Rekomandon